Elon Musk avukatlara öfkeli… Önce milyar dolarlık maaştan ettiler, şimdi de hisse istiyorlar

Elon Musk uzun bir süredir maaş paketiyle ilgili tartışmaların merkezinde yer alıyordu. 2008 yılında hiç beklenmedik bir şekilde eskiden bir heavy metal grubunda davul çalan Richard Tornetta, Musk’a karşı dava açarak, maaş paketinin şirketin yönetim kurulu tarafından adil olmayan bir şekilde belirlendiğini iddia etmişti.

Yıllar süren dava sonuçlandı ve Musk, 56 milyar dolarlık maaş paketinden oldu. Ancak son günlerde Musk’ı sinirlendiren yeni bir gelişme daha yaşandı.

Avukatlar, hakimden, avukatlık ücreti karşılığında Tesla hisselerinin yaklaşık yüzde 11’ini talep ediyor; bu da yaklaşık 6 milyar dolara denk geliyor.

Avukatlar, Delaware’li bir hakime, tazminat paketinin bir kısmının avukatlık ücreti olarak kendilerine verilmesi gerektiğini savunyor. Cuma günü gerçekleşen duruşmada dava çalışmaları için aldıkları ücretin maaş paketinin yaklaşık yüzde 11’i kadar olduğunu savundu. Bu da yaklaşık 5,96 milyar dolar değerinde Tesla hissesine tekabül ediyor.

Şimdi de Delaware Mahkemesi Şansölyesi Kathleen McCormick tazminat paketinin ne kadarının avukat ücretlerine ayrılabileceğine karar verecek.

Wall Street Journal’ın haberine göre avukatlar şu şekilde yazdı: “Davacının avukatına çalışmaları için ödeme yapılmadı ve herhangi bir masrafı veya gideri geri ödenmedi.”

Musk, avukatların bu talebinden hiç de memnun değil. Cuma akşamı X’te “Tesla’ya zarar vermekten başka bir şey yapmayan avukatlar 6 milyar dolar istiyor” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x